Wyjazd III a do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

W dniu 28.11.2019 r II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku realizując program „Razem dla Bezpieczeństwa” odbyło wycieczkę edukacyjną do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczniowie klasy III odwiedzili jedną z najlepszych szkół wojskowych w Polsce. W ramach Dni Otwartych uczelni  mogliśmy zobaczyć nabyte umiejętności podchorążych w ramach pokazu sztuki walki oraz zaawansowanych elementów taktyki i obsługi broni na polu walki. Atrakcją zwiedzania była możliwość skorzystania z symulatora KTO (Kołowego Transportera Opancerzonego) Rosomak, kilka stanowisk w skali 1:1 dało pełny obraz służby żołnierza w tak nowoczesnym sprzęcie. Mięliśmy możliwość zaglądnięcia jak wyglądają sale wykładowe akademii oraz zaliczenia kilku ćwiczeń fizycznych będących konkurencjami egzaminacyjnymi do tejże szkoły. Miłym akcentem wycieczki były odwiedziny naszego absolwenta a dzisiaj studenta AWL–u Piotra Hahna, który podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi uczelni z potencjalnymi studentami.